POMNIKI Z BRĄZU (odlewy z brązu)

Pomnik Syrenki warszawskiej to kopia wykonana jako odlew z brązu znajduje się na rynku starego miasta w Warszawie. Druga kopia Syrenki, również odlew  z brązu, podarowana została przez naród polski narodowi gruzińskiego. Znajduje się w Tbilisi. Oryginał Syrenki warszawskiej z roku 1850 autorstwa Hoegla przeniesiony został do muzeum. Na zdjęciach widoczny odlew z brązu, wysokość 1,8 m.

 

Pomnik z brązu papieża Jan Pawła II podczas mszy świętej na płycie lotniska w Masłowie (k/Kielc) 3 czerwca 1991 roku. Pomnik upamiętniający wydarzenie znajduje się na placu św. Jana Pawła II w Masłowie. Odlew z brązu wys. 2,5 m. Rzeźba autorstwa artysty rzeźbiarza Michała Pronobisa.

 

Fontanna z brązu "Potop"  - kopia fontanny autorstwa F. Lepcke odsłoniętej w Bydgoszczy w 1904 roku, która podczas II wojny światowej została przetopiona  na cele wojenne. Nawiązuje do biblijnego potopu, gdzie przedstawione postacie, będące rzeźbami z brązu, walczą o przetrwanie. Prezentowana fontanna została odlana przez nas z brązu na podstawie modelu wyrzeźbionego przez Michała Pronobisa z Kielc. Oficjalne odsłonięcie miało miejsce w Bydgoszczy w czerwcu 2014 roku. Odlew z brązu o całkowitej powierzchni ok. 140m2. Podstawę części centralnej stanowi pomnik z brązu o średnicy 6m oraz wysokości 6,5m.

Za jakość, terminowość i współpracę podczas realizacji fontanny "Potop" otrzymaliśmy medal Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

 

Pomnik z brązu „Wieczna miłość” wyrzeźbiony przez Wojciecha Siudmaka. Odlew z brązu wykonany w 2013 roku i odsłonięty w Wieluniu 1 września 2013 jako hołd dla miasta, które jako pierwsze w Polsce zostało zaatakowane przez lotnictwo niemieckie w 1939 roku. Pomnik z brązu (rzeźba z brązu) o wysokości 4,5m.

 

POMNIK Z BRĄZU ŁAWECZKA prof. Zygmunt Mackiewicz - odlew z brązu o wymiarach 170 cm długości, 135 cm wysokości. Oficjalne odsłonięcie pomnika upamiętniajacego inicjatora odbudowy bydgoskiej fontanny "Potop" miało miejsce w niedzielę 15.05.2016 r. w parku Kazimierze Wielkiego w Bydgoszczy.

Pomnik z brązu Jan Paweł II – w sumie wykonanych zostało 15 odlewów z brązu przedstawiających Jana Pawła II, w tym 7 odlewów pomnika według rzeźby autorstwa kieleckiej rzeźbiarki Anny Grabiwody (odlew z brązu wysokości 2,4m) oraz 2 pomniki z brązu autorstwa rzeźbiarza Michała Pronobisa (odlew z brązu o wysokości 2-2,5m). Poniżej prezentujemy gotowe odlewy znajdujące się na terenie Polski.

 

INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIA na pomniki z brązu i popiersia z brązu m.in.: popiersie Marilyn Monroe (odlew z brązu wys. 80cm), pomnik św. O.Pio (odlew z brązu wys. 1,6m), pomnik z brązu Mały powstaniec, pomnik Stańczyka z brązu, pomnik z brązu Chłopiec ze skrzypcami, Stanisław Staszic - popiersie z brązu, Satyr - pomnik z brązu patynowany na zielono (okolice Poznania), Wicyn - pomnik z brązu patynowany na brązowo (Petersburg), Orzeł - pomnik z brązu, Gen. Marian Langiewicz (Wąchock) - pomnik patynowany na brązowo (odlew z brązu wys. 1,6m).

 

PŁYTY PAMIĄTKOWE Z BRĄZU, PŁYTY OKOLICZNOŚCIOWE Z BRĄZU,                   PŁYTY UPAMIĘTNIAJĄCE

Płyty pamiątkowe wykonujemy głównie z brązu. Przy zapotrzebowaniu możemy wykonać również płyty okolicznościowe z mosiądzu lub aluminium. Jesteśmy w stanie odlać bardzo precyzyjną fakturę oraz wymyślny kształt dokładnie oddający przekazany nam model. Każda z płyt może być wykończona w dowolnie wybranym kolorze oraz strukturze nawierzchni (mat, błyszczące elementy, patyna z kolorze czarnym, brązowym, zielonym czy niebieskim).